topnew

BUDOWNICTWO
ZEROENERGETYCZNE

TECHNOLOGIE DOSTĘPNE I ZDROWE

Aktualności

Biorąc pod uwagę dotychczasową współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu w ramach Ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej na temat ekoinnowacji "Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!" zostaliśmy zaproszeni do udziału w podsumowującej konferencji EVENT o EKOinnowacjach oraz towarzyszącej wystawie ekoinnowacyjnych rozwiązań.
W kwietniu 2015 dr inz. Eugeniusz Rylewski uczestniczył w Konsultacjach Ekspertów w sprawie norm dotyczących efektywności energetycznej w budynkach, zorganizowanych przez ONZ w dniach 20 – 21 kwietnia w Genewie.
Firma Masa Therm uczestniczyła w "SALONIE EKOINNOWACJI" podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO’2014, 14-17.10.2014 r. w Poznaniu.
9 października 2014 na Politechnice Krakowskiej zostało otwarte Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego (MLBE), gdzie przy pomocy najnowocześniejszych urządzeń będą wykonywane badania technologii energooszczędnych.
W lipcu 2010 dr inż. Eugeniusz Rylewski został zaproszony do udziału w programie ekologicznym Agnieszki Molędy "Eko i ja" dla widzów Polsat News i TV Biznes. W tym programie między innymi przedstawiony jest budynek koło Krakowa wyposażony w energooszczędne technologie naszej firmy. Zapraszamy Państwa do obejrzenia tego odcinku poświęconego budynkom pasywnym.

W czerwcu 2010, z myślą o pomocy powodzianom, uczestniczyliśmy w Międzynarodowych Targach "Budownictwo, Dom i Ekologia" w Puławach. Odwiedziliśmy tereny dotknięte powodzią w gm. Janowiec, Wilków, Kazimierz Dolny, Puławy. 

12 stycznia 2009 nastąpiło ogłoszenie wyników oraz uroczyste wręczenie nagród w konkursie "SŁOŃCE I ARCHITEKTURA" organizowanego przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej pod patronatem firmy Masa Therm.

W dniach 1 - 12 grudnia 2008 r. w Poznaniu odbyła się Konferencja COP14 (XIV Konferencja Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu). Firma Masa Term miała zaszczyt prezentowania swoich technologii na towarzyszącej temu wydarzeniu wystawie "Technologie dla ochrony klimatu" pod patronatem Ministra Środowiska prof. Macieja Nowickiego.

14 stycznia 2004 nastąpiło uroczyste wręczenie nagród w konkursie na najlepszy projekt domu jednorodzinnego z użyciem izolacji RymSol zorganizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej pod patronatem firmy Masa Therm Polska. Do konkursu zgłoszono 11 projektów.