topnew

BUDOWNICTWO
ZEROENERGETYCZNE

TECHNOLOGIE DOSTĘPNE I ZDROWE

Czy można mieć energię na własność?

 

Energia własna - publikacja

Zamów już dziś tą
unikalną pozycję
wysyłając mail na adres:
Niemcy, jedna z najbardziej prężnych gospodarek świata promuje od dawna budowanie domów jak najbardziej energooszczędnych. Wkrótce standard ten stanie się tam nawet obowiązującym prawem. Czy warto iść w ślady naszego bogatego sąsiada? Choć odpowiedz na to pytanie nasuwa się sama, wielkim problemem może okazać sposób w jaki takie energooszczędne domy mielibyśmy budować. Książka Eugeniusza Rylewskiego "Energia Własna" przedstawia w sposób kompleksowy nowe, rewolucyjne praktyki konstruowania domów energooszczędnych. Opisane w niej sposoby redukcji zużycia a nawet produkcji energii "własnej" powstały w trakcie wieloletnich badań, setek eksperymentów oraz mierzalnych i powtarzalnych prób. Wszystkie przedstawione w tej książce tezy poparte są wynikami empirycznymi. Najbardziej namacalnym dowodem tego, że budowanie domów bez kaloryferów w Polsce jest możliwe jest zbudowany w Warszawie dom pokazowy, w którym zastosowano wszystkie rozwiązania opisane w książce.

 

 
Niczym przewodnik po obcym mieście, książka krok po kroku przedstawia możliwości racjonalnego gospodarowania zużyciem energii w budynkach oraz możliwości wykorzystania darmowej energii odnawialnej do ogrzewania naszych domów i koniecznej dla komfortu ciepłej wody użytkowej. Praktyczne rady o tym jak zastosować systemy odzysku i pozyskiwania energii mogą służyć każdemu z nas do wybudowania taniego w eksploatacji i zbalansowanego zdrowotnie prywatnego mikrośrodowiska na całe życie. Rozdział o finansowaniu inwestycji pomoże nam dodatkowo znaleźć potrzebne do realizacji takiego projektu środki.
Jeśli zastanawiacie się Państwo nad tym jaki system ogrzewania zastosować w waszym nowym domu książka ta jest dla Państwa lekturą obowiązkową
.

 

Zamów książkę